Bezpieczeństwo w sieci

bezpieczenstwo w sieci

Świat w sieci stał się tak samo realny jak rzeczywisty. Dlatego dziś bardzo ważne jest bezpieczeństwo w sieci.

Istotne, by mieć kontrolę nad aktywnością dzieci w Internecie. Warto też pamiętać, by zawsze korzystać z programów antywirusowych oraz na bieżąco skanować komputer pod kątem złośliwego oprogramowania.

Trzeba używać też różnych haseł do kont, dzięki czemu kradzież danych stanie się trudniejsza. Strony, z których korzystamy, powinny ponadto posiadać certyfikaty SSL. Najważniejszą zasada, która kreuje bezpieczeństwo w sieci, to nie pozostawianie w Internecie swoich wrażliwych danych w portalach i serwisach, którym nie można zaufać. Z podobnego powodu należy unikać kontaktu z obcymi osobami, które zapraszają nas do grona swoich znajomych w social mediach. Na takie podstępne działania szczególnie narażone okazują się dzieci i osoby starsze.

Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem, tym razem bardziej w sferze hardware, wydaje się zaszyfrowanie dysku.

Jeżeli masz wrażenie, że bezpieczeństwo w sieci Twojego dziecka jest zagrożone, skontaktuj się z nami. Biuro detektywistyczne TOP Detektyw przeprowadzi konsultacje i pomoże rozwiązać dany problem.

Więcej o grupie TOP Detektyw znajdziesz na stronach internetowych www.topdetektyw.pl, www.dariuszkorganowski.pl, www.topmecenas.pl oraz www.wykrywaniepodsłuchów.org. Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod numerem 664 060 565 .