„Jak zdradzają Polacy.” Z. Szulc, P. Szulc, D. Korganowski

W mojej ocenie ciekawy wywiad z byłym psem, a obecnie prywatnym detektywem. Niewątpliwą i dużą wartością tej książki jest to, że opowiada ona o brutalnej walce, którą toczą między sobą małżonkowie. Język którym mówi Dariusz Korganowski jest językiem ulicy. I tutaj rodzi się pytanie:  dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ja nie widziałem walki bez mocnych słów i jeszcze mocniejszych ciosów poniżej pasa.

Niektóre z opowiedzianych przez D. Korganowskiego historii są śmieszne ale większość z nich mrozi krew w żyłach. Co nie mniej ważne są to jego wspomnienia z codziennej pracy i to w większości jako prywatnego detektywa.

Poza tym możemy zobaczyć jak wygląda sprawozdanie detektywistyczne, które zanonimizowane zostało umieszczone przez autorów w tej książce. Jeżeli zapytacie mnie prywatnie o moją opinię na temat książki pt. „Jak zdradzają polacy.” to powiem Wam, że teraz wiem jak nie dać się złapać na zdradzie. I o tym właśnie w jednej ze swoich wypowiedzi mówi D. Korganowski. Ale o tym przeczytajcie sami.